header image

Moderní trendy podlahových lišt a profilů

Podlahové lišty a profily tvoří důležité detaily každé podlahy. Lišty dělíme na přechodové, náběhové, soklové, schodové či ukončovací – vždy musí zajišťovat požadovanou funkci a přitom tvořit nenápadný, či naopak výrazný estetický prvek. Estetická funkce přitom podléhá i módním trendům.

Stálicí na trhu mezi podlahovými lištami a profily je dosud ekonomický hliník v eloxované úpravě, nerezová ocel a mosaz. V posledních letech však roste zájem o podlahy z exotických dřevin a tomu se přizpůsobuje i nabídka dodavatelů lišt a profilů.

Podýhované podlahové lišty

Společnost Detalon, s.r.o. stále rozšiřuje svoji nabídku kolekce lišt a profilů pro podlahy v různých velikostech, šířkách i délkách. Využívá k tomu zakázkové úpravy povrchu surových profilů dýhováním, jehož výsledek je výraznější, než u laminování. K dispozici jsou tak podlahové lišty a profily z hliníku kryté dýhou s imitací různých dřevin klasických (buk, dub, javor, jasan, ořech a třešeň) i exotických (bambus, jatoba a teak) nebo korku, a to bez laku i lakované.

Kotvení a uchycení podlahových lišt

Pro kotvení do podlahy jsou nejvhodnější lišty s lepidlem naneseným už při výrobě. Často se jedná o položení lišty na nepevný podklad, do něhož nelze vrtat. V případě výškového přechodu z podlahy na „křehkou“ dlažbu, je nejlepší mechanickou ochranou přechodu podlah lišta pevně zabudovaná pod dlažbou a se subtilní viditelnou částí tedy přechodové lišty a profily pro podlahy nestejné výšky.

Detalon, s.r.o.

Novodvorská 994/138
142 21 Praha 4
273 132 314
273 132 315
info@detalon.cz